Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
GRUPY WYCHOWAWCZE
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
im. Kawalerów Maltańskich w Bartoszycach

STRONA SOSW

AKTUALNOŚCI

O NAS

PLAN DNIA

REGULAMIN

IMPREZY

RADA WYCHOWANKÓW

GALERIA

ARCHIWUM

KONTAKT


O NAS...........

Grupy Wychowawcze stanowią integralną część Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bartoszycach. Potocznie nazywane są internatem, co wiąże się
z wcześniejszą nomenklaturą.

   W Grupach Wychowawczych przebywają zarówno dziewczynki jak i chłopcy, którzy przypisani są do
6 grup: 4 chłopięcych i 2 dziewczęcych. Nasza placówka przeznaczona jest dla dzieci
i młodzieży od 7 do 24 roku życia z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym oraz w normie intelektualnej z autyzmem i zespołem Aspergera oraz innymi niepełnosprawnościami.

    ‹― GALERIA POMIESZCZEŃ

   Pomieszczenia Grup Wychowawczych są nowocześnie wyposażone. Każda grupa dysponuje własną uczelnią ze sprzętem audiowizualnym i podstawowym wyposażeniem AGD oraz przytulnymi sypialniami z łazienkami. Do dyspozycji wychowanków pozostają również nowe kuchnie.    

   Ponadto w internacie znajduje się salka audiowizualna, duże aule oraz izolatka. Wychowankowie mogą korzystać z rowerów, łyżew i sanek. Na terenie Ośrodka znajduje się także boisko typu "orlik".

Z kart historii...

     Nasza placówka powstała w 1981 roku na bazie Zespołu Szkół Podstawowych przy ulicy Lipowej 1 e02
i Państwowego Domu Dziecka. Początkowo nazywała się Specjalny Zakład Wychowawczy. W 1984 roku przyjęła nazwę Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy. W skład Ośrodka wchodził również internat, który niegdyś mieścił się w dwóch budynkach przy ulicy Emilii Plater. Budynki i posesja naszego internatu przy ulicy Emilii Plater zostały sprzedane przez Starostwo Bartoszyckie na potrzeby mieszkaniowe lokalnej społeczności.

    W 1999 roku internat został przeniesiony do Internatu Zespołu Szkół Odzieżowych przy ulicy Słowackiego 1 B. Tam zajmowaliśmy I piętro budynku.
W internacie "odzieżówki" mieszkaliśmy do października 2002 roku.
  

Jesienią 2002 roku, a dokładnie we wrześniu, nasza szkoła została przeniesiona
z ulicy Lipowej do pomieszczeń Szkoły Podstawowej nr 5, a w październiku przeniesiono do tego samego budynku również internat.c02

   Od tego momentu Ośrodek mieścił się w jednym budynku. Na zdjęciu zamieszczonym poniżej uwieczniono zasiedlanie szkoły przez młodzież w 1946 roku oraz czasy kiedy stacjonowało tu wojsko.

Kolejne zmiany nastąpiły w 2015 roku. Wówczas  od 1 września młodzież zamieszkała
w nowym internacie na ul. Limanowskiego 13

   kosz1                                   kosz b02