Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
logo sz logo1

  GRUPY WYCHOWAWCZE

 
wróć do strony SOSW

AKTUALNOŚCI  !!!         nowiny     AKTUALNOŚCI  !!!                     

††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Jesteśmy ekologiczni

W ramach zajęć ekologicznych projektu leśnego w dniu ... została zorganizowana wycieczka na wysypisko śmieci, które znajduje sie w Wysiece. Dzieci z SOSW zapoznały się z prawidłową segregacja śmieci oraz z pracą pracowników wysypiska.ZABAWA KARNAWAŁOWA k

17 lutego 2015 r. po raz kolejny spotkaliśmy się podczas zabawy karnawałowej. Zabawa była przednia: konkursy, tańce z Mikołajem  śnieżynkami. Wychowankowie przygotowali konkursowe desery karnawałowe, które ze smakiem oceniła komisja. Rozstrzygnięto również konkurs „Portret Mikołaja”. Grupy dokonały prezentacji swoich małych społeczności w różnorodny sposób formie - wierszyka, piosenki, skeczu, rymowanki. Było uroczo.


Kolejni wychowankowie dołączyli do naszego grona.

Dziś nowi wychowankowie przeszli szereg testów, z których wyszli obronną ręką udowadniając, że zasłużyli nosić miano wychowanka grup wychowawczych.Gratulujemy!

 


PASJA, CZYLI SPOSÓB NA ŻYCIE

21 stycznia 2015 roku mieliśmy zaszczyt gościć wicemistrza świata Norberta Nowickiego oraz jego współpracownika i przyjaciela Romualda Kupaja . Spotkanie to zamykało wystawę fotograficzną „Bartoszyce z lotu ptaka”. Podczas imprezy goście opowiedzieli o swojej pasji oraz zaprezentowali sprzęt na którym latają.


Gdy się Chrystus rodzi.....

Po raz kolejny wychowankowie, wychowawcy grup wychowawczych oraz dyrekcja Ośrodka spotkali się przy wigilijnym stole. Uroczystą kolację poprzedził występ wychowanków recytujących poezję o tematyce bożonarodzeniowej. Podczas wieczoru gościnnie wystąpił zespół AQQ z niecodziennymi interpretacjami znanych kolęd.


Szaleństwa w Stopkach

We wrześniu 2014 bawiliśmy się w Stopkach. Dzięki uprzejmości Straży Granicznej mogliśmy poznać ich pracę oraz obejrzeć pokaz szkolenia psa "do zadań specjalnych" oraz pokaz możliwości pontonów pograniczników. Cudowna była również wycieczka katamaranem, którą zabezpieczał Pan Piotr Bandura (dziękujemy:)). Kiełbaski smakowały jak zawsze, a zabawy były przednie.

sopki  <== obejrzyj

plan dnia
strona główna rada wychowanków
o nas grupa I
regulamin grupa II
nasz patron grupa III
kalendarz imprez grupa IV
kontakt grupa V
archiwum grupa VI
dojazd galeria
 

Wakacje tuż,tuż...a my w ŁEBIE

Dziewczęta z II i VI grupy wychowawczej spędziły urocze trzy dni w Łebie. była to forma nagrody za wzorowe zachowanie i aktywną pracę na rzecz internatu. Wychowanki dzięki barwnie opowiadającemu przewodnikowi poznały tajemnice parku krajobrazowego oraz wdrapały się na cudowne wydmy. Świetną zabawą okazał się park dinozaurów z olbrzymim placem zabaw, na którym upust fantazji dali i mali i duzi...

leba galeria


CZAS ZABAWY...karn < == look

21 stycznia 2014 roku w salce doradztwa zawodowego odbył się bal karnawałowy pod hasłem „Karnawał na świecie”. Wszystkie grupy wychowawcze przygotowały krótkie występy przedstawiające narody z różnych stron świata: grupa I pokazała nam zaklinanie węża przez Hindusów, II grupa taniec pięknych Słowianek, III grupa orkiestrę złożoną z narodów bałkańskich, grupa IV taniec hiszpańskiego toreadora z bykiem, V wykonała tradycyjny polski taniec ludowy-krakowiak, grupa VI przedstawiła mieszkańców Jamajki. Wszystkie występy były gorąco oklaskiwane przez publiczność. Zadaniem, z którym świetnie poradziły sobie również grupy wychowawcze, było przygotowanie sałatek z różnych stron świata. Wszystkie sałatki były przepyszne i ciekawie podane.

Na naszym balu karnawałowym gościliśmy panów z  Rotary Clubu : Piotra Wasilewskiego i Jana Korzeniewskiego, którzy przywieźli nam w darze worki z prezentami (słodycze i piłki). Pani dyrektor Agata Lemiesz gorąco podziękowała w naszym imieniu darczyńcom. Odwiedził nasz również Mikołaj z wielkim workiem prezentów i dwiema ślicznymi śnieżynkami.


W duchu tradycji bożonarodzeniowych aniol

  Tradycją Grup Wychowawczych stało się przygotowywanie jasełek oraz uroczystej kolacji wigilijnej. W tym roku przy wspólnym stole spotkaliśmy się 19 grudnia by móc przełamać się opłatkiem i złożyć świąteczne życzenia. Uroczystą kolację poprzedziło przedstawienie "W duchu tradycji" oraz koncert kolęd w wykonaniu wychowanków Ośrodka. W czasie kolędowania komisja wyłoniła zwycięzców konkursu plastycznego.

    GALERIA ==>      jasel     Najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia 


GWIAZDY ESTRADY W TRASIE......piesn <== GALERIA

Grupa wokalna "Promyk" wraz z grupą taneczną "Neonówki" odbyła tourne po Ośrodkach Szkolno Wychowawczych Warmii i Mazur: 21.10. 2013 - Szczytno 28.10. 2013 Węgorzewo 18.11.2013 - Miłakowo. Dzieci pod opieką instruktorów: Pawła Tarasewicza, Doroty Wysockiej, Marioli Dembowskiej i Katarzyny Klusek integrowały się podczas zabawy dyskotekowej. Wychowankowie nawiązali nowe oraz odświeżyli stare znajomości. Bardzo dziękujemy za miłe przywitanie. Do zobaczenia podczas następnej trasy koncertowej:-)))))


" Andrzeju, Andrzeju
Prosimy dziś Ciebie,
Pozwól nam zobaczyć
Co pisane nam w niebie."

 W bieżącym roku program artystyczny wieczoru andrzejkowego przygotowany został przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2. Dziękujemy za przedstawienie, wróżby i wspólną zabawę!

                                               andrz <== galeria


lasUROCZYSTE ZAKOŃCZENIE PROJEKTU LEŚNEGO

8 października 2013 roku w auli grup wychowawczych odbyła się impreza podsumowująca projekt finansowany i realizowany przy współpracy z Nadleśnictwem Bartoszyce pod piękną poetycką nazwą – „Leśna klasa w zaczarowanym lesie”. Impreza była połączona z podsumowaniem międzynarodowego pleneru malarskiego - „Teraz Bartoszyckie Plenery”, który został zorganizowany przez Bartoszycki Dom Kultury  we współpracy z Nadleśnictwem Bartoszyce, a w którym brali udział uczniowie naszego Ośrodka. Na naszą uroczystość przybyło wielu znamienitych gości: Pani Burmistrz - Aneta Mazur, Dyrektor Bartoszyckiego Domu Kultury - pani Katarzyna Bosak, Instruktor do spraw organizacji imprez - pani Jolanta Lamka, Pani Bożena Pampuch, Pan Nadleśniczy - Zygmunt Pampuch, Pan Leśniczy - Wiesław Oziewicz.

Zgromadzeni mogli obejrzeć krótką prezentację multimedialną przedstawiającą najważniejsze działania projektowe: powstanie „leśnej klasy” i ścieżki dydaktycznej wokół ośrodka, wycieczki krajoznawczo-przyrodnicze m.in. do Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, do Borów Tucholskich, zwiedzanie szkółki leśnej i ścieżki dydaktycznej w Wiatrowcu. Imprezy odbywające się w ramach projektu: turniej wiedzy o zwierzętach leśnych i domowych, turniej wiedzy ekologicznej. Odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego zorganizowanego z okazji Światowego Dnia Zwierząt pod nazwą „Zwierzęta leśne i domowe”. Organizatorzy pleneru malarskiego BDK i Nadleśnictwo Bartoszyce wręczyli uczestnikom pleneru upominki i pamiątkowe portrety.

Imprezę zakończyło zwiedzanie wystawy poplenerowej uczniów naszego ośrodka, ścieżki dydaktycznej i „leśnej klasy”. Na wszystkich uczestników imprezy czekała miła niespodzianka w postaci grilla obsługiwanego przez uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej pod kierunkiem pani Elżbiety Jóźwickiej i Michała Choby.

pri <== POPATRZ


W KRAINIE KWITNĄCEJ WIŚNI - DZIEŃ CHŁOPAKA

 BYŁA ZABAWA ===> japonia <=== BYŁA ZABAWA

W tym roku płeć piękna zabrała swoich mężczyzn na wschód, do Japonii i w tym duchu utrzymana została zabawa. Gościnnie wystąpili dla chłopców przedstawiciele Bartoszyckiego Klubu Karate Kyokushinkai z pokazem ciekawej sztuki walki. Dziewczęta zaprezentowały scenki rodzajowe nawiązujące do specyfiki każdej z grup męskich, a Panowie rywalizowali w japońskich konkurencjach. W trakcie imprezy ogłoszono wyniki konkursu plastycznego " W krainie kwitnącej wiśni.." oraz obdarowano słodkimi upominkami wspaniałych kolegów. Impreza zakończyła się dyskoteką.


HEJ!  ME BAŁTYCKIE MORZE.........morze <== WSPOMNIENIA
C
udowne, czerwcowe dni nad polskim morzem spędziły wychowanki z II i VII grupy wychowawczej. Podczas wyjazdu zwiedziły Władysławowo, Rozewie, Jastrzębią Górę oraz Hel. Dziewczęta poznały piękno nadmorskiej przyrody przemierzając kilometry plaż, podziwiając przecudne klify,"Lisi Jar" i "Wąwóz Chłapowski", jak i zwiedzając fascynujące helskie Fokarium. Wiele rozrywki dostarczyło wychowankom poznanie morskiego świata w Ocena Parku oraz zabawa w wesołym miasteczku. Dzięki dopisującej pogodzie młodzież cieszyła się możliwością plażowania i podziwiania zjawiskowych zachodów słońca.
Z wizytą przybyłą również Pani Dyrektor Alicja Lemiesz. która spędziła z wychowankami miłe chwile na wspólnej zabawie i grillowaniu.
Wychowawczynie i  wychowanki II i VII grupy wychowawczej pragną podziękować sponsorom w postaci osób prywatnych, które przekazywały 1% podatku na Stowarzyszenie Jesteś-my, Związkom Zawodowym Pracowników i Funkcjonariuszy Aresztu Śledczego w Bartoszycach oraz anonimowym darczyńcom za wsparcie finansowe tegoż przedsięwzięcia.


WITAMY GOŚCI Z IŁAWY !!!

W czerwcu 2013 roku gościliśmy w naszych progach wychowanków z SOSW w Iławie. W tym samym czasie nasi uczniowie przebywali na zasadzie wymiany w Ośrodku naszych gości.
Aby ukazać piękno rodzimych okolic zorganizowano wycieczki do Świętej Lipki, Galin, przygotowano spływ oraz ognisko integracyjne w lasku miejskim z kiełbaskami i konkurencjami dla różnych grup wiekowych. Młodzież miała również okazję poznać Bartoszyce podczas wycieczki rowerowej. Goście skorzystali z możliwości relaksu na basenie w Hotelu Bartis. Zorganizowano także wiele ciekawych zajęć podczas, których wychowankowie zdobywali nowe umiejętności. Odbyły się wieczory filmowe i dyskoteki w czasie, których młodzież miała okazję lepiej się poznać.
Bardzo miło i mamy nadzieję na powtórkę.
Zapraszamy !!!


ilawa  <== G A L E R I A
Wyprawa do Borów Tucholskich grupy V i VI     bory  <==  GALERIA

Wycieczka do Borów Tucholskich odbyła się w dniach 08.05 – 09.05 2013r. była podsumowaniem tzw. „Projektu Leśnego”, który realizowaliśmy przy pomocy Nadleśnictwa Bartoszyce. Cel wycieczki, to poznanie pięknej polskiej przyrody oraz ciekawych  terenów leśnych naszego kraju, kryjących wiele tajemnic.

       Zwiedziliśmy następujące miejsca:

1.  Odry, to najbardziej znane i świetnie zachowane cmentarzysko kręgów kamiennych, które stanowi jedno z cenniejszych tego typu krajobrazów kulturowych w Europie. Rezerwat Kręgi Kamienne w Odrach i znajdująca się tam stała ekspozycja archeologiczno-przyrodnicza co roku przyciąga wielu turystów. Obejrzeć można ceramikę, biżuterię, przybory i narzędzia, makietę cmentarzyska, plansze objaśniające, rekonstrukcje grobów. Natomiast część  przyrodnicza pokazuje wiele niezwykle cennych gatunków porostów występujących na terenie rezerwatu oraz Borów Tucholskich

2.  Fojutowo -  wykorzystało swój atut, jakim jest najdłuższy w Polsce akwedukt i stało się atrakcją turystyczną. Można tu podziwiać wyjątkowe skrzyżowanie dwóch cieków wodnych: płynącej dołem Czerskiej Strugi i płynącego górą Wielkiego Kanału Brdy.

3.  Rezerwat Cisów Staropolskich im. Leona Wyczółkowskiego w Wierzchlesie -został utworzony 18 czerwca 1956 roku dla ochrony fragmentu pierwotnej puszczy pomorskiej z najliczniejszym w Polsce i jednym z największych w Europie stanowiskiem cisa pospolitego. Cis pospolity to rzadko obecnie występujący rodzimy gatunek drzewa iglastego. Rośnie powoli, wolniej od wszystkich naszych drzew. Wierzchlaskie cisy są objęte ścisłą opieką już od 1827 roku. B

Zwiedziliśmy także Chojnice oraz Tucholę, a tam Muzeum Borów Tucholskich.

Na wycieczce zobaczyliśmy wiele ciekawych i pięknych zakątków Polski.c


Czas na dorosłość - pożegnanie licealistów z II i IV grupy

26 kwietnia swoją edukację w Ośrodku zakończyły Anna Opalewska, Anita Wojtkowska, Sylwia Stefaniuk oraz Kamil Kijko. Życzymy Wam powodzenia w dorosłym życiu. Będziemy o Was pamiętać.

 po


GALINY ZNÓW STANĘŁY PRZED NAMI OTWOREM

TAK BYŁO galinki TAK BYŁO

23 kwietnia młodzież Grup Wychowawczych SOSW spotkała się w Galinach nie tylko aby upiec kiełbaski i przywitać wiosnę na łonie natury, ale również w celu przybliżenia zasad życia zgodnie w zasadami ekologii. Wychowankowie wzięli udział w konkursach o tematyce ochrony przyrody w połączeniu z aktywnym spędzaniem czasu. Dzięki bogatemu zapleczu pałacu w Galinach oprócz ogniska wielką frajdę przyniosła jazda konna, przejażdżki wozem, szaleństwa na placu zabaw oraz rozgrywki w piłkę siatkową. 

Rozstrzygnięto konkurs na najatrakcyjniejszy strój wykonany z materiałów wtórnych, który przygotowały wszystkie grupy.

Swoją dorosłość mogli przetestować licealiści wkraczający wkrótce na ścieżkę samodzielnego życia, wszyscy wypadli wzorowo. Życzymy im powodzenia i będziemy tęsknić


BYĆ KOBIETĄ, BYĆ KOBIETĄ....... 8 marca 2013

8MARCA <== DZIAŁO SIĘ

Jak co roku panowie wykazali się inicjatywą i pomysłowością przygotowując program z okazji dnia kobiet. Nie zabrakło śmiechu, muzyki i prezentów. W imprezie udział wzięli  Harcerze Hufca ZHP w Bartoszycach – 4 Drużyna Starszo – Harcerska „Feniks” jak również Mateusz Archacki, który popisywał się i podbijał serca wszystkich kobiet swoim talentem muzyczno – wokalnym. Również wychowankowie grup wychowawczych zaprezentowali się w piosence „Ta dziewczyna” – Krystian Roman oraz Robert Wojtkowski.

Wszystkie panie dziękują Wam serdecznie za cudowną imprezę i prezenty.


serwal1ser

14 lutego 2013 roku świętowaliśmy Dzień Zakochanych, pod hasłem Kabaretowe Walentynki. W programie nie zabrakło  scenek obrazujących miłość na różnych etapach życia, kawałów na temat miłości, jak i konkursów. Wszystkie grupy przygotowały niebanalne "walentynki". Walentynki śpiewały, tańczyły, grały itp. Odbyła się "Randka w ciemno", w której to tajemniczy młody mężczyzna wybierał spośród trzech kandydatek oceniając wykonane przez dziewczęta zadania. Nagrodą było wyjście na pizzę do restauracji rdi. Nie zapomniano o poczcie walentynkowej, w której roznoszeniu pomagał tajemniczy Amor z gr.IV amo


mam 

Zgodnie z kilkuletnią tradycją w styczniu 2013 r. odbył się konkurs "Mam Talent", swoje umiejętności zaprezentowali przedstawiciele wszystkich grup. Przeważał śpiew i taniec, jednak w tym roku zagościł również kabaret w wykonaniu grupy II i IV. Wszyscy uczestnicy okazali się rewelacyjni, także komisja w składzie: Alicja Lemiesz, Julita Froń i Krzysztof Bartosewicz postanowiła przyznać nagrody wszystkim prezentującym się na scenie.  mamtal  

 
  Facebook Nasza klasa Dyktanda Gry edukacyjne Wiadomości Program tv Pogoda